Poštovani, Majka (80g) ima reumu, osoporozu, oštećenje kičmenog pršljenja, Zbog pejsmekera ne može da pije tablete na reumatskoj osnovi. Njen veliki problem nijesu bolovi koliko joj se javlja neko žarenje po čitavom tijelu. Sve smo doktore obišli i reumatologe i neurologe. Srdačan pozdrav, Vesna Tomić

    Odgovoreno: 04. 01. 2023.
    • Poštovana,

      Vaša majka ima tegobe koji mogu da odgovaraju neuropatskim bolovima. Potrebno je znati njen neurološki status obzirom na komorbiditet zbog kojeg

      ima implantiran pacemaker i ograničenja koja postoje obzirom na korišćenje antikoagulantne terapije. Obzirom da je opisano stanje Vaše majke kompleksno

      savetujem da do valjanih odgovora dođete putem reumatološkog pregleda koji će te upotpuniti i svežim laboratorijskim rezultatima: sedimentacija eritrocita, C-

      reaktivni protein, kompletna krvna slika sa formulom leukocita, biohemijski osnovni panel i nalaz urina, vrednost INR.

      Srdačan pozdrav,

      Dr Ivan Jeremić