Psoriatic arthritis. Stradaju stopala i donji deo ledja, gubim kilograme rapidno u poslednju godinu dana (colitis). Preporučena mi je Humira, kako ne bi stradali skočni zglobovi. Svaki mesec je sve gore i ubi me depresija polako. Trebam pomoć za Humiru. Molim vas Pozdrav Nikola

    Odgovoreno: 04. 01. 2023.
    • Poštovani Nikola,

      Opisali ste stanje koje može biti ozbiljno. Obzirom da gubite na telesnoj masi savetujem da najpre obavite gastroenterološki pregled, pošto navodite da znate da

      bolujete od kolitisa. Ukoliko je inflamatorna bolest creva razlog zbog kojeg gubite kilograme, onda morate najpre lečiti to stanje na adekvatan način. Sa

      druge strane opisani reumatološki problemi zahtevaju posebnu vrstu pažnje koju možete dobiti pregledom kod reumatologa, uz prethodni gastroenterološki

      izveštaj i sveže laboratorijske nalaze koji se tiču: parametara zapaljenja, kompletne krvne slike, osnovnog biohemijskog panela i nalaza urina.

      Srdačan pozdrav,

      Dr Ivan Jeremić