Poštovani, zamolila bih vas da mi protumačite rezultat testa HLA B27 koji je 8, 44 (12). Imam problema sa zglobovima, za sada samo dijagnoze Nodi Heberden (cum arthropatia) i Nodi Bouchard (cum arthropatia). Imam bolove i u drugim zglobovima ali bez dijagnoze vezane za te tegobe.

    Odgovoreno: 04. 01. 2023.
    • Poštovana,

      Navedeni podaci nisu dovoljni da bi se moglo konkretnije odgovoriti na pitanje. Vama je HLA tipizacija savetovana u cilju razjašnjenja reumatološkog stanja.

      Potreban je pregled reumatologa sa svežim laboratorijskim nalazima.

      Srdačan pozdrav,

      Dr Ivan Jeremić