Imam jednu molbu..potreban mi je savet u vezi antidepresiva Zoloft.. Da li smem da uzmem da pijem na svoju ruku s obzirom da sam ga pila prosle godine..da recio uzmem svakodnevno po 1 od 50mg i koliko dugo da ga pijem posto sam bas depresivna pre svega panicna depresija je u pitanju..pila sam dosta raznih antidepresiva ali mi on najvise odgovara..interesuje me samo koliko dugo treba da ga pijem...i da li je tacno da on u trenutnu moze da digne krvni pritisak..pa me samo to koci da pocnem da ga pijem..da mi se nesto ne desi..jer sam strasno hipohondricna i plasim se svega sto ima veze sa mojim zdravljem...hvala na razumevanju..:)Ana,27god

    Odgovoreno: 24. 07. 2007.

    • Moj savet je uvek - javite se lekaru koji ce odrediti (nakon adekvatnog pregleda) da li Vam i ovaj put treba ukljuciti Zoloft ili nesto drugo, u kojoj dozi i koliko dugo. Ako ste vec jednom pozitivno odreagovali na Zoloft, verovatno ce Vam pomoci i ovaj put. Medjutim, zaista je neophodna procena lekara da li bas taj ili drugi lek. Takodje, nisam u stanju da Vam dam savet koliku dozu leka treba da uzimate jer, recimo, najmanja terapijska doza je 100 mg, ali ako ste preosetljivi, onda se mora ici sa manjim dozama i na drugaciji nacin. Lek se uzima najmanje godinu dana, ako je druga epizoda onda i duze.