Hello,ja imam nesto izmedju bulimije i kompulzivnog prejedanja. znaci u osnovi je uzimanje velike kolicine hrane, bez povracanja, mada sam imala i situacija kada sve izbacim. sve to praceno je povlacenjem u 4 zida, depresijom, zatvaranjem u neki svoj imaginarni svet gde smo samo hrana i ja. to traje vec neke 3 godine i 1000 puta sam pokusavala da se normalno hranim ali to obicno traje nekoliko dana. rekord mi je nedelju dana. mada tih dana jedem mnogo malo ili cak samo voce. inace pre ove faze imala sam anoreksiju. idem i kod psihijatra vec 3 godine, ali ja i dalje teram po svojim nagonima, ne pomeram se s mrtve tacke. zato bih vam bila zahvalna na nekom savetu KAKO KRENUTI NAPRED i kako se ukljuciti u aktivan drustveni zivot i jesti normalne obroke. HVALA

    Odgovoreno: 24. 06. 2007.

    • Kada neko ima toliko dugo bolest povezanu sa ishranom, potrebna je intenzivnija terapija. Veoma često su problem odredjene karakteristike ličnosti koje “smetaju” osobi da krene dalje. Ponekad je to veoma loša porodična ili neka druga socijalna situacija, što takodje održava tegobe. Ono što je svakako potrebno je da uzimate lekove u kombinaciji sa psihoterapijom. Na osnovu kliničkog iskustva, ukoliko nema i nekih drugih stanja koja bi predstavljala kontraindikaciju, u Vašem slučaju se očekuje pozitivno dejstvo sertralina (sam ili u kombinaciji sa drugim lekovima).