Sestricina 27god. je pre 3-4 nedelje dobila otkaz u firmi dozivevsi takav stres da sada primecujemo da joj je ocigledno potrebno ozbiljno lecenje (promene njenog ponasanja su vidne do halucinacija/glasova). Kako da se ponasamo prema njoj dok ne krene sa terapijama da povladjujemo njenim pricama bez smisla, da ih ignoriesemo, negiramo...? Takodje da li sme da izlazi sama sto ona cini (trazi posao!!!) ali se obavezno vrati

    Odgovoreno: 12. 06. 2007.

    • Ono što Vi verovatno već znate, neophodno je da se što hitnije javi lekaru a da do tada bude pod pojačanim nadzorom od strane porodice. Ukoliko odbija da ode na pregled a njeno ponašanje govori da čuje glasove koji drugi ne čuju (recimo, pokriva uši, odgovara na pitanja koja nisu postavljena, priča „sama sa sobom“, traži odakle dopire nepostoježi glas....) neophodno je da pozovete hitnu pomoć i da lekar proceni da li je neophodan prisilan bolnički tretman.