Postovana doktorice zanima kako da se skinem tj prestanem da uzimam ksalol koji sam poceo pre 9 meseci da uzimam svaki dan od po 1mg,kad ga ne uzmem osecam se nekako lose nisam ni za sta:(,pa sad me zanima kako da se skinem sa njega,ince imam problem a to je socijalna anksioznost,jer imam strasnu tremu pri kontaktu sa ljudima,tremor glave,ruku,stezanje u grudima,lupanje srca,preznojavanje,kao da imam knedlu u grlu dok pricam sa nekim....molim vas odgovorite mi!HVALA UNAPRED!

    Odgovoreno: 02. 08. 2008.
    • Smanjujte ksalol za 1/4 tablete na svakih 10-tak dana. Kod svakog sledeceg smanjivanja mogu se javiti blage tegobe koje ako ne mozete da izdrzite, znaci da je neophodno da se ukljuce dodatni lekovi, odnosno da vam je potrebna pomoc strucnog lica - psihijatra. Medjutim, mislim da je dobro da se i zbog vasih primarnih tegoba sto pre obratite lekaru - psihijatru ili psihologu radi tretmna socijalne fobije. Sto je duze cuvate, teze se moze resiti.