Pozdrav! Imam jedan problem za koji mislim da je psihicke prirode, zapravo sigurna sam. Imam 27 godina i nekoliko puta mi se desavalo da kad sam pod psihickom presijom dobijem nesnosan bol u ledjima duz kicmenog stuba. Postepeno se pojacava, da na kraju ne mogu ni da hodam od bola, niti da sedim. kao da je grcenje misica. Lezanje na ledjima pomogne malo, dovoljno da mogu da hodam jos 10ak minuta, pa opet da legnem. Ova psih.tenzija je skoro nesvesna, ja se u tom trenutku osecam u glavi dobro, nisam neraspolozena, (naprotiv), ali sam u nekom iscekivanju, zurbi ili sta vec... Koji bih lek mogla da uzmem u slucaju da mi se ovo ponovo desi? Plasim se da bi moglo da mi se desi dok sam na putovanju po Aziji, posto putujem sama na mesec dana i sve od mene zavisi... Hvala puno!

    Odgovoreno: 13. 03. 2008.
    • Najgore sto sebi mozete uciniti je da pijete lekove na svoju ruku ili na preporuku lekara sa interneta koji Vas nije video i pregledao. Moze da se desi da su Vase tegobe psihicke prirode, jer strepnja, zebnja, slutnja i strah dovode do kontrakcije ili "grcenja" misica. Medjutim, moze da se desi da imate neki drugi problem koji zahteva sasvim drugacije lecenje i mirovanje ! Zato, javite se lekaru koji ce Vas PREGLEDATI, eventualno poslati na dodatne analize i proceniti sta treba da uzmete. Jeste da to zahteva vreme i napor, ali u pitanju je Vase zdravlje i zato nemojte da eksperimentisete jer Vas moze skupo kostati. Pogotovu ako se spremate na tako dalek put.