Draga Dr. Olivera Moj problem postoji jos od 1998 godine kada sam imala 2 pobacaj. Nakon par meseci osetila sam veliku slabost u organizmu pracenu vrtoglavicom. Nalazi su svi napravljeni i rekli su da je zbog velikog gubitka krvi imunitet organizma opao. Od tada imam problema sa anemijom koju nikako da dovedem u red i pored hrane koja mi se vec da vam iskreno kazem zgadila a to je praseca dzigerica, cvekla.... Medjutim moj problem je daleko veci od toga bar ja mislim jer dolazi do velikih promena u mom organizmu kao sto su umorenost, vrtoglavice, slabost, lupanje srca, a sto je najveci problem - strah. Strah da ce mi se nesto desiti, da cu pasti na ulici, da cu pasti u kupovini, strah i pracenje mojih osecaja kao npr. ako osetim lupanje srca mislim stalno o tome cime pogorsavam moje stanje, ako mi se zavrti u glavi strahujem kako cu pasti, zamisljam to, mislim hoce li mi neko pomoci u tom slucaju itd.itd. Najgora stvar je sto ja nemam nikakvi financijski problema, brak slozan, kcerka da se po! zeli i onda sama sebe pitam sta se to desava sa mnom. Krenula sam i kod homeopata da probam sa prirodnim stvarima tako da stvarno neznam vise sta da radim. Molim vas ako ikako mozete da mi objasnite sta se to desava. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 13. 03. 2008.
    • Postoji par objasnjenja. Najpre, moze da se desi da ste zbog anemije dobili tegobe poput vrtoglavice, nesvestice, osecaja manjka energije i umora, lupanje srca i da je to bila dobra osnova da se "nakaleme" strahovi. U ovom slucaju vazno je leciti osnovnu bolest i strahovi bi trebali da sami, kad se simptomi anemije povuku, izgube. Medjutim, moze da se desi da je trenutno niste anemicni, odnosno da se tegobe koje opisujete ne mogu objasniti stepenom anemije koju imate, sto bi znacilo da ste verovatno oboleli od anksioznog poremecaja,koji se mora tretirati psihijatrijski - bilo lekovima, psihoterapijom ili kombinacijom ove dve metode. Predlazem Vam da ako to niste skoro uradili, prokontrolisete stanje Vaseg telesnog zdravlja i ako je sve u redu, onda daa se zbog navedenih tegoba obratite psihijatru.