DR Olivera, zanima me da li se sa Rivotrila moze preci na Cipralex i da li su moguce neke posledice tj. koje?

    Odgovoreno: 25. 12. 2007.
    • Sa Rivotrila se moze preci na Cipralex, ali najbolje ne naglo. Kad god se iskljucuje Rivotril predlaze se postepena redukcija doze i paralelno sa tim, ukljucenje drugog leka koji ce resavati osnovne probleme koji kod pacijenta postoje. Koliko brzo, koju dozu i u kom vremenskom intervalu treba smanjivati Rivotril i koliko brzo treba ukljuciti drugi lek, odrdjuje jedino psihijatar i nije pozeljno da se to radi bez strucne pomoci lekara jer mogu da se jave neki veoma neprijatni nezeljeni efekti!