DRAGA DOKTORKA , U JEDNOM OD VAsIH KOMENTARA NA NETU PROCITAO SAM DA JE ZA DOBAR SAN ODGOVORNA SUPSTANCA MELATONIN.SAZNAO SAM DA AMERICKA KOMPANIJA NATROLUVOZNIK PANSPORT) PROIZVODI PREPARAT MELATONIN KOJI USPAVLJUJE BEZ IKAKVIH STETNIH EFEKATA.  POSTO PATIM OD NESANICE NAZVAO SAM PANSPORTOVO PREDSTAVNISTVO I DOKTORKA KOJA TAMO RADI MI JE REKLA DA JE TO ODLICAN PRIRODNI PREPARAT KOJI USPAVLJKUJE POSLE 20 MINUTA.MEDJUTIM NAPOMENULA MI JE DA NE BI TRBALO DA SE KORISTI DUZE OD 3 NEDELJE DA SE NE BI POREMETILE SOPSTVENE ZALIHE MELATONINA. OVOM PRILIKOM VAM SALJEM SAJT O TOME I MOLIO BIH VAS ZA KOMENTAR  HVALA

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Tacno je da je nova generacija lekova koja pomaze spavanju bazirana na melatoninskim preparatima. Medjutim, ja zaista ne mogu da prokomentarisem proizvod koji ste nasli na internetu jer su jedini preparati koje lekar sigurno moze da preporuci - oni koji su prihvaceni kao lek (a ne keo prirodni preparat) i koji su odobreni od nase agencije za lekove. To znaci da su prosli veoma rigorozne pretrage, da se nalaze u dozi koja moze da leci i pomogne, da je tacno utvrdjeno kada moze da steti a kada da koristi i brojne druge veoma bitne cinjenice koje nama lekarima daju mogucnost da odredimo kome, kada, koliko dugo i u kojoj dozi dati. Pogotovu ne bih komentarisala posto se radi o melatoninu sa kojim se ne treba saliti, obzirom da se radi o jedanom od glavnih regulatora u nasem organizmu i mala pomeranja mogu imati znacajne posledice !!!