pre tri god. vadio sam hiruskim putem zub-umnjak, doktor mi je nakon toga prepisao 5 injekcija penicilina. Tri dana sam ziveo samo na keksu i mleku. Kada sam primio trecu injekciju kolabirao sam od nje, bio sam na granici svesti i nesvesti. Kada su me povratili ustao sam jedva na noge i od tada se moj zivot promenio totalno, dobio sam fobije, strahove koje sam organizam proizvodi, krenem na posao inace se bavim pevanjem 8 god. i zeludac hoce da mi prsne,u grudima kao da me neko pritisao, idem redovno kod psihijatra promenio sam ih 5 za ove tri god.kao i razne terapije koje deluju pozitivno neko vreme pa daju posle drugi lek i tako dalje. Ja imam 31god. i ne znam dokle cu ove lekove da pijem jer sam kondiciono sve slabiji trenutno pijem bromazepam tri puta dnevno od 1.5mg.i pola tablete Remerona od 30.mg.zadnja tri meseca mada sam bio i na mnogo vecim dozama ako je za utehu, probao sam nekoliko puta bez lekova uz savet lekara pa i sam ali ne mogu izdrzati ni tri dana, pocnem naglo da gubim apetit i stalno lezanje u krevetu jer mi drugo nista ne prija ni setnja ni drustvo ne znam samo dokle cu ovako da se mucim,inace sam fizicki skroz zdrav al psiha me ubija polako a sigurno.

    Odgovoreno: 17. 09. 2007.
    • Remeron je izuzetan lek, jedan od najboljih antidepresiva, ali nije bas lek prvog izbora ako se kod Vas radi o anksioznom poremecaju. On je izuzetno efikasan kod depresija i moze da se desi da se Vas lekar odlucio za njega ako imate periode neraspolozenja (uz to ide i pad apetita i stalno lezanje u krevetu). Medjutim, prema podacima iz Vaseg pisma, nisam u mogucnosti da to sa sigurnoscu tvrdim. Moj savet je da ako uzimate sve vreme (tri godine) benzodiazepine (Bromazepam, Benzedin, Diazepam, Lexilium, Tranex, Loram , Lorazepam, Demetrin i sl) pokusate da nastavite terapiju bez njih. Niste mi napisali sta ste od lekova ranije uzimali i sta Vam je prijalo a sta ne, tako da nisam u stanju da vam kazem sta bi moglo biti najpogodnije za dalju terapiju. Takodje, mnogi drugi psihijatrijski poremecaji lice na anksiozne poremecaje, ali se oni nesto drugacije tretiraju. Iako Vase tegobe izgledaju nepremostive, nemojte gubiti nadu. Morate se i dalje boriti protiv bolesti, tacnije receno, da zajedno sa lekarom pokusate da nadjete najbolji tretman koji ce Vam pomoci da izadjete iz ovog zacaranog kruga tegoba i patnje. Lek sigurno postoji.