Imam oca koji se lecio od alkohola,prvo u Lazi lazarevic a potom u Drajzerovu nastavio lecenje, inace pio je 30god ,dobio je tetidis i jos neki lek i bilo je ok sve dok nismo primetili da je poceo cudno da se ponasa,i da ne pije lekove ,postao je daleko agresivniji malo spava,pere stvari u 2 ujutru ,u stanju je samo da prica ,zapocinje hiljadu poslova kuci nijedan ne zavrsi,izbegava rad u svoju firmu , tako sto nastavlja bolovanja razmislja samo o penziji za sebe kaze da je bolestan covek ,ima neke ideje koje razumnom coveku ne bi pale ne pamet,izmislja price, preti samo sto ja to ne shvatam za ozbiljno, ja ne znam sta da radim molim za savet, kod psihijatra nece.

    Odgovoreno: 17. 09. 2007.
    •

       Obzirom da kazete da nece kod psihijatra, pokusajte da ga nagovorite da se javi lekaru opste prakse, mozda ce mu to biti prihvatljivije. Ako ni to nece, a procenite da se izuzetno promenio, toliko da se plasite da se sa njim nesto dogadja (pogotovu ako je agresivan), pozovite hitnu pomoc pa ce lekari na terenu utvrditi da li je njegovo stanje dovoljno ozbiljno za prisilno odvodjenje na pregled kod psihijatra ili za prisilnu hospitalizaciju. Ponekad pomaze da sa njim popricaju prijatelji van porodice ili neko ko na njega ima veliki uticaj. Nije lose ni da se za savet obratite lekarima kod kojih se vec lecio, pogotovu ako imaju patronaznu sluzbu. Medjutim, bez pregleda pacijenta i procene aktuelnog stanja niko nije u mogucnosti da predlozi dalji vid tretmana.