Poštovani doktore
    molim Vas za savet i stručno mišljenje. Već 2.5god. lečim sterilitet. Posle HSG imam dj. Pcos. Hidrosalpinx dex. Planirana je laparaskopija ali kad sam otišla u bolnicu ponovili su bris na hlamid. i bio je pozitivan. Odložena je laparaskopija. Izašla sam iz bolnice i dali su mi terapiju za hlamidiju, i utrogestan 2x1 u drugoj polovini ciklusa, i dijetu jer sam gojazna. Uradila sam i ogtt test sa insulin. U svakom uzorku danas sam zvala za rezultat i rekli su mi da je insulin rezistentan, ako sam dobro razumela za insulin. Prvi sat 39 drugi sat 139. Da li da odmah krenem s gluforminom koji su mi predlagali, i da li će on da mi pomogne da lakše skinem ovih 10/15kg viška? Pomozite mi.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Gluformin se smatra induktorom ovulacije tako da bi od njega imala višestruku korist: ne samo što bi gubila kilograme već bi i mogao da pomogne u stimulaciji oslobađanja zdravih jajnih ćelija. Sto se tiče trudnoće, ne postoje tabelirani podaci o primeni gluformina u trudnoći. Naravno, sve uz konsultaciju sa ginekologom i endokrinologom.
      Srdačno, dr Milena