1. Trudnoća kod raka dojke

    Pitanje broj: #155643

    Operisala sam rak dojke, koji je bio hormonski zavisan od estrogena i progesterona. Prošla sam četiri ciklusa hemoroida. Nolvadex su mi uključili posle hemoroida, a Zoladex zadnji. Da li ja mogu ostati u drugom stanju nakon lečenja tj. da li je moguća trudnoća s obzirom na bolest?

    Odgovoreno: 15. 12. 2018.
    • Zoladex je vid hemijske kastracije koji je privremen, tako da bi se ciklusi po završenom lečenju trebali obnoviti. Međutim, dalje savete ove vrste potražiti od nadležnog onkologa koji vas prati i koji mora o tome otvoreno sa vama da razgovara.