1. RTG glave - zračenje

    Pitanje broj: #154834

    Bebi od 6 meseci je rađen RTG glave u 2 pravca. Da li ovakvo snimanje može da prouzrokuje nastanak raka, leukemije i slično?Molim Vas za iskren odgovor, jako sam zabrinuta.

    Odgovoreno: 16. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Moderni RTG aparati ne zrače kao nekada, svi rizici su svedeni na minimum. Svaka odluka se donosi nakon odmeravanja koristi i rizika. U slučaju Vaše bebe mnogo je veća korist dobijanja prave dijagnoze nego, u ovom momentu hipotetički rizik od nastanka maligniteta.