1. Grudva na desnoj dojci

    Pitanje broj: #160025

    Poštovani, pre otprilike mesec dana napipala sam na desnoj dojci grudvu malo ispod pazuha, ali odakle počinje dojka i boli me na dodir. Na ultrazvuku su mi napisali: displasticne promene u parenhimu obe dojke sa po nekoliko citi tankih zidova maksimalnog dijametra do 4mm desno i 3mm levo. U desnoj aksili prisutno nekoliko lipomatozno izmenjenih limfnih nodusa velicine do 14mm. Zakljucak: bi-rads 2. Molim Vas da mi odgovorite šta to znaci mnogo sam uplašena

    Odgovoreno: 13. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Korisna informacija je da znam i Vaše godiste kao i Vašu porodičnu istoriju o raku dojke, jajnika, materice. Ali striktno ako gledam nalaz, on nije upadljiv u smislu maligniteta dojke, pogotovo ukoliko velicina siti/grudvi koje pipate, kao i njihov polozaj varira u vremenu i mestu i ovisi o ciklusu. Naravno UZ je subjektivna metoda, s toga, ako niste sigurni u nalaz, potražite mišljenje drugog radiologa. Birads 2 podrazumeva normalan nalaz u smislu odsustva sumnje na malignu bolest.