1. Terapija nolvadexom

    Pitanje broj: #158312

    Moja majka je operisala dojku koji su joj odstranili 24. 04. 2018. Međutim, ima još menstruaciju pa su joj zračili jajnike da bi se ciklus uklonio zbog tableta nolvadex. Doktorka opšte prakse je rekla da ne može propisati tablete nolvadex dok se ne vrati sa zračenja, a u otpusnoj listi piše da ona pije nolvadex još od prvog pregleda. Čija je greška? Šta da radimo?

    Odgovoreno: 01. 12. 2018.
    • Poštovani,
      Zračenje jajnika traje svega četiri dana. Mislim da je indikovano da pacijentkinja prima nolvadex nevezano za zračenje. Nekada postoji fondovski problem, jer ne može lekar u domu zdravlja da propisuje lekove na recept dokle god je pacijent u bolnici-odnosno dok se zrači u Vašem slučaju. Raspitajte se kod zaštitnika prava pacijenata i kod onkologa, ne bi li ste rešili problem.