1. Fibrocistična bolest dojki

    Pitanje broj: #158419

    Urađena mi je operacija leve dojke sa nalazom da je beningno. Interesuje me značenje nalaza pod oznakom mikro, a ono glasi: morbus fibrocysticus glandulae mammae; mastitis chronika exacerbata.

    Odgovoreno: 01. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Fibrocistična bolest dojki je sklonost dojki da zavisno od hormona stvara ciste i fibroadenome, koji mogu rasti, boleti i praviti probleme, stoga se i nekada hirurški odstranjuju. Takođe one mogu biti i upalno izmenjene što se verovatno odnosi na drugu dijagnozu, koju ste pomenuli.