Postovani, izvestaj radiologa iz Doma zdravlja- Dojke dominantno granularne strukture,obostrano lako displazno izmenjene. U levoj dojci na spoju DK, retroaleorno, hiperehogena promena do 8mm, bez jasne trece dimenzije.Druge solidne, suspektne TU promene u dojkama se ne vide. Dijagnoza- BI RADS DD LD3. Poslata sam na konsultaciju hirurga na Onkologiju, gde mi uzimaju iscedak iz bradavica ( jos mi nadolazi mleko, dojila sam do septembra 2018). Citoloski nalaz leve dojke je 4 (penasto izmenjene celije,granuciti/limfociti, histociti, eritrociti, proteinski materijal).Nalaz desne dojke je 3 ( isto kao i na levoj osim histocita). -Bez elementa mg. Na klinici mi je zakaz Ultra yvuk tek za puna 4 meseca. Da li je zabrinjavajuci nalaz leve dojke, da li da se obratim nekom pre, ili nije urgentno? Hvala.

    Odgovoreno: 03. 02. 2019.
    • Postovana,

      Da bi se utvrdila karakteristika promene potrebno je pratiti i dinamiku iste. S obzirom da ste tek prestali da dojite, da su mogce i blage upale tkiva dojke verovatno nema mesta brizi, ali je svakako potrebno naciniti kontrolni EHO na Institutu za onkologiju kako je zakazano.

      Pozdrav.