Poštovanje obololila sam od karcinoma maternice i jajnika pa posle i pluća sve do unazad 1.god primala terapije sada se pripremam za kontrolu nakon 4.mjeseca uradila sam Ldh i in mi je 403,1 i hormoni su 9,7 a normalan 7 jel moguće da opet mi se bolest pojavila a imam i problem sa štitnjačom usporeno skroz radi hvala

    Odgovoreno: 03. 02. 2019.
    • Postovana,

      Ni jedan biohemijski parmetar ne moze da Vam kaze da se bolest vratila osim, u nekim slucajevima Tu marker, na primer ukoliko je skocio vise od 50% u odnosu na predhodnu vrednost. Dokaz za povratak ili stepen prosirenja bolesti se dobija KLINICKIM PREGLEDOM, RADIOLOSKOM OBRADOM S HODNO MISLJENJU NADLEZNOG ONKOLOGA. Takodje vazno je sagledati i sopstevno opste stanje. Da li ima nekih novih tegoba ili se osecate kao sto ste se i pre osecali, da li ste izgubili na tezini, da li imate glavobolje koje ranije niste imalje pogotovu izjutra, da li imate bolove u kostima, da li ste pozutili iznenada, da li vam je mokraca boje kokakole ili pak da li ima krvi u mokraci, da li napipavate nove izrasline u predelu limfnih zlezda.... Ukoliko to nije slucaj sacekati kontrolu onkologa i nacinit radiolosku obradu shodno njegovoj odluci.

      Pozdrav.