Postovani,

    U Avgustu 2017. sam operisala maligi tumor dojke, gdje je izvrsena operacija totalnog odstranjivanja desne dojke i limfnih cvorova. PH nalaz je potvrdio malignost cvorica u dojci, ali limfni cvorovi su bili cisti. Primila sam terapiju zracenja i hemoterapiju, i trenutno sam na hormonalnoj terapiji i svakih 3 mjeseca radim UZV, lab. nalaze, prije 6 mjeseci sam radila i MR, i sve je cisto. Poslednji laboratorijski nalaz za tumor markere glasi:

    S-CEA: 1,39 ng/mL. referentne vrijednosti: 1,2 - 4,1 S-CA 15-3: 42,8 U/mL referentne vrijednosti: <38.4

    Nakon ovog nalaza sam uradila odmah UZV, koji je cist.

    Molim Vas za predlog sta bih dalje trebala od nalaza uraditi da se utvrdi razlog povecanog S-CA 15-3?

    Unapred Vam hvala.

    Pozdrav

    Odgovoreno: 03. 02. 2019.
    • Postovana,

      Nalazi su Vam odlicni. Mozda ste bili prehladjeni pa je CA15-3 malo pobegao, ponovite ga u drugoj laboratoriji. Idite na redovne kontrole onkologa i postupite shodno njegovoj odluci. Nema mesta panici. Mislim da je ucestalost vasih UZ kontrola EKCESIVNA!!! Ni to nije dobro, potrazite savet psihologa koji je iskusan u radu sa onkoloskim pacijentima-savetovaliste za rak IORS-a ili slicna neka sluzba u nadleznom onkoloskom centru.

      Pozdrav.