Po[tovani, slučajno sam otkrila rak debelog creva. Imam zakazan prijem za operaciju 31.01.19.
    vide se i par meta na jetru...Interesuje me koliko je bolest uynapredovala ako su markeri : CEA 49.06 a CA 19-9 4079. Hvala unapred Mirjana

    Odgovoreno: 03. 02. 2019.
    • Postvana,

      Radi se o prosirenoj bolesti, s obzirom da imate metastaze na jetri. Mislim da je potrebno misljenje konzilijuma za onkologiju koji bi trebalo da bolje pregleda Vasu dokumentaciju. Predpostavljam da se operisete radi izvodjenja stome i kese na prednji trbusni zid, a da se lecenje nastavlja hemioterapijom.

      Pozdrav.