Poštovani, molim vas za tumačenje rezultata sa patohistologije dobijenih posle operacije debelog creva, kao i za vaše mišljenje o prognozi i daljem lečenju. Izveštaj je u prilogu poruke. Unapred zahvalna. S poštovanjem.

    Odgovoreno: 01. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Tumor je provalio sve slojeve zida rektuma sve do masnog tkiva, ali nije zahvatio reg limfatike. Sto odgovara pomenutom stadijumu bolesti. Takodje dobro je sto su linije resekcije slobodne, sto znaci da je hirurg obavio dobar posao. Sledi prikaz konzilijumu kad ce se odluciti o nekom od adjuv. Pristupa: hemoterapija, radioterapija.