Prosle godine u osmi mesec operiran sam od adenocarcinoma rekti. Doktor mi je izvadio ileostomu na stomaku. Sa tom dijagnozom uputili su me na onkologiju i radioterapiji. Primio sam 6 hemo i 28 zracenja. Zavrsio sam sa tim u martu ove godine. U maju doktor me operirao da bi mi vratio stomu ali se to nije dogodilo jer je video neke promene na peritoneumu. Izvrsio je samo biopsiju. Rezultati su pokazali metastaze. Uputili su me na kt. Rezultati su sledeci u rektumu se pokazuje patoloska akumulacija-recidiv. Uperitoneumu se pokazuje patoloska akumulacija sekundarne depozite. U abdomenu ima slobodna tecnost ascid. Sta ovo znaci. Kako da se ovo ukloni dali sa radioterapijom moze sve da nestane. Molim za odgovor.

    Odgovoreno: 03. 02. 2019.
    • Postovani,

      Radi se o rasirenom karcinomu rektuma. Potrebno je sprovesti terapiju s hodno odluci konzilijuma, koja ce se verovatno sastojati od hemioterapije. Svaka evaluacija lecenja se sprovodi nakon sporvedene terapije i zaista  o prognozama u onkologiji se ne govori.