Postovani moja majka rodjena 1957 je operisala rak pluca 2011. Imala je adenokarcinom, zadnjih 5 godina radi skenere na svaka 3 meseca i sve je bilo u redu do prosle nedelje. Na zadnjem skeneru uocena je fibro nodularna promena velicine 8 mm na levoj strani pluca. Svi organi su bez promena i bez pleuralnog izliva. Mene zanima vase misljenje oko ove promene, da li se to rak vratio opet hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 03. 02. 2019.
    • Postovana,

      S obzirom da se promena javila de novo, odnosno da je ranije nije bilo postoji opravdana sumnja na recidiv bolesti, medjutim s obzirom na velicinu ispod 1 cm karakterizacija nije moguca. Verovatno ce Vas onkolog traziti dodatne pretrage na primer pet CT ili nesto tome slicno ne bi li imao bolji uvid u karakter detektovane promene.

      Pozdrav.