Postovanje. . . . Citajuci po nternetu o mom nazovimo problemu naisao sam na vas. . . . Ja sam mladen imam39 godina, pre tri dana napipao sam ispod levog pazuha grudvicu velicine graska, nema crvenilo oko nje ali po malo boli misli da boli zato sto ja to non stop opipavam. . . Juce sam bio kod svog lekara kaze da je zlezda i dala mi je da pijem palitrex. . . . Ali ja sam bio odmah i kod drugog lekara tacnije pedijatar da cujem njegovo misljenje on je takodje isto reko da je neka zlezda u pitanju ali napomenui da treba da snimam pluca, e to je onaj crv sumnje. . . . Pa bih vas zamolio da cujem ivase misljenje osvemu tome. . . . Hvala unapred mladen. . . . . . . P. S. Dali ima mets panici. . . .

    Odgovoreno: 03. 02. 2019.
    • Postovani,

      Uvecane zlezde mogu biti reaktivne-inficirane ili mogu biti infiltrisane nekim malignim procesom (limfom ili karcinom) zbog toga je u svakom slucaju potrabno naciniti makar RTG pluca, kao i UZ pregled abdomena i na kraju UZ pazuha, a potom i biopsiju zlezde. Takodje naciniti krvnu sliku i osnovne laboratorijke analize sa sedimentacijom i CRP-om i javiti se nadleznom lekaru ne bi li bili upuceni kod odgovarajuceg specijaliste-infektologa ili hematologa.

      Pozdrav.