Danas sam bio na snimanju. Scintigrafiji, dobio sam sledeći nalaz: asimetrično pojačano vezivanje radiofarmaka u levom acetabulumu (imam povređen levi kuk) , izrazito nehomogeno vezivanje difosfonata u toraksu, suspektne su eksp. Lezije u više reb i pršljenova predlaže se rtg kičme. Molim vas da mi na mom laičkom jeziku objasite o čemu se radi.

    Odgovoreno: 03. 02. 2019.
    • Radi se o tome da je nalaz pokazao metastaze po prsljenovima te je potrebno naciniti RTG cele kicme u dva pravca i karlice u PA pravcu, a shodno nalazu RTG-a potrebno je naciniti i MR zahvacenog dela kicme. Potom prezentacija konzilijumu radi odluke o pal. zracnoj terapiji.