Postovani, zamolila bih vas za misljenje. Otac (64 god) je oboleo od karcinoma sa metastazama na kostima. Uradjena je kastracija u januaru, u jednom bubregu ima pcn a drugom je bila sonda pa kada je izvadjena bubreg je profukcionisao. Do sada nije imao nikakvu terapiju jer nije bila moguca pa je jedino koristio alternativu. Psa je sa preko 300 pao na 62. Sada (maj) mu je prepisan lek bicadex 50mg. Zanima me koliko taj lek u ovoj situacije moze pomoci, da li pomaze jednom organu a drugom steti? Hvala. . .

    Odgovoreno: 24. 03. 2019.
    • Prekunti alternativu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PSA je pao ZBOG KASTRACIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bicadex je lek koji sprecava i ono malo  testosterona da prodre do prostate, ali i do drugih organa, tako da ce pacijent da ima simptome kao u klimaksu. Voditi racuna o HTA, o venama da se ne upale (vene na nogama), po potrebi elasticna bandaza i Fraxiparin u konsultacji sa onkologom.