Da li bi mi odgovorili koja je alternativa rendgenskom pregledu pluca (preventivno snimam i pluca jer sam sad u remisiji, a imao sam maligni karcinom pre 9 godina, u stomaku) ? Da li ima neka zdravija alternativa od rtg snimka pluca, neki zdraviji pregled pluca sem redgena, kako bi se videlo da li ima malignih promena i slicno? Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 03. 2019.
    • RTG pluca je u vasem slucaju potpuno bezopasna metoda. Ali kontrole vrsiti shodno misljenju onkologa, ukoliko vam on ne trazi RTG pluca nemojte ga ni raditi. Pustite nas da obavljamo svoj posao.