Moj otac je pre 1, 5 dana operisao rak debelog creva i metastaze na jetri, nisu mu posle operacije dali hemoterapije. Posle par meseci poceo je da oseca bolove, u predelu karlice, uradjen aje magnetna i pokazala je da ima recidiv i rekli su mu da ne moze da se operise i krenuli su sa zracenjima i hemoterapijom, bilo mu je bolja. Posle dva meseca poceli su ponovo bolovi, jos jedna magnetna, u medjuvremenu poceo je da pije morfijum i da lepi flastere, ali nje mu bilo bolja. Ova druga magnetna pokazala je progresiju i ponovo su mu prepisali hemoterapije. Zavrsio je sa prvom terapijom, dobro je podneo ali ima i dalje probleme sa bolovima i sa stolicom. Mozete li da mi kazete kakve su prtognoze, jer lekari nista ne govore. Unapred zahvalna sneza

    Odgovoreno: 05. 05. 2019.
    • Prognoze su lose. Radi se o IV stadijumu bolesti. Pored specificnog onkolskog lecenja potraziti i hospis gde bi mogao da ima stalnu negu i simptmatsku terapiju (po zavrsetku lecenja).