Po[tovani, operisala sam fibroadenom dojke pre 4 godine i sada me ponovo o; ekuje operacija za nedelju dana. Mozete li mi objasniti uyrok nastanka, ponovnog vra'anja, kao i mere za[tite koje mogu preduzeti u vezi sa pomenutim problemom? Pozdrav, bojana

    Odgovoreno: 05. 05. 2019.
    • Normalno je da se fibroadenomi vracaju, potrebna je regulacija menstrualnog ciklusa, takodje i trudnoca moze da pomogne obzirom da tada  nema estrogena koji je glavni okidac za nastanak ovih dobrocudnih, ali ponekad dosadnih tumora, smrsajte, fizicka aktivnost, mediteranska ishrana, ne mesne preradjevine, ne prosti seceri.