1. Pregled mladeža

    Pitanje broj: #153040

    Poštovani,

    Nedavno sam pogledala članak o melanomu, a s obzirom da nisam u mogućnosti još par mjeseci da idem doktoru (radim u inostranstvu, bez zdravstvenog osiguranja), nadam se da ćete mi moći odgovoriti. Imam mladež u donjem dijelu leđa, nije novi, imam ga otkako znam za sebe. Ne povećava se, nemam nikakve probleme s njim u smislu bolova ili krvarenja. Brine me što kada sam vidjela slike melanoma, nekako liči na to. Da li možete pogledati i reći da li imam razlog za zabrinutost? Ovo me je baš zabrinulo. Unaprijed hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 31. 07. 2017.
    • Poštovana,

      Slika je prilično mutna i slabe rezulocuje, ipak na osnovu podataka koje dajete i na osnovu ovog što vidim mogu reći da Vaš mladež nema karakteristike koje bi ukazivale na sumnju na melanom. Ipak Vam savetujem da obavite pregled kod lekara čim budete u prilici, detaljan lekarski pregled ne može da zameni fotografija.