1. Braon linija duž nokta

    Pitanje broj: #154894

    Poštovani,

    Kod petogodišnjeg deteta, na kažiprstu, sam pre 5 meseci uočila braonkastu pravu uzdužnu liniju. Posle nekoliko dana smo ga odveli kod dermatologa, izvršio je pregled ručnim dermatoskopom i rekao da je pigmentacija nastala od traume- povrede i da će proći, ali će biti potrebno više vremena i da budemo bez brige. Moja strahovanja su iz dana u dan sve veća, jer promena ne prolazi, raste zajedno sa noktom. Da li je pregled dermatoskopom dovoljan i pouzdan za utvrđivanje vrste promene i da li je, po Vašem mišljenju, potrebno da se izvrši još neki pregled ili analiza?

    Odgovoreno: 15. 12. 2017.
    • Poštovana,

      Vrlo je verovatno da se radi o subungvalnom hematomu što se slaže sa nalazom koji Vam je dao dermatolog, da se radi o povredi što je on i potvrdio dermoskopskim pregledom. Takođe se uklapa to što ta prebojenost raste sa noktom, tako da će posle određenog vremena prerasti i ostaće samo zdrav i nepovređen nokat. Znači to će trajati dok celom dužinom ne izraste novi nokat. Možete ponoviti koj jednom dermoskopski pregledo kroz par nedelja.