2006.godine mi uradjena operacija odstranjivanja miksoma u desnoj komori, zatim ugradnja biološke trikuspidne valvule a nakon toga ugradnja stalnog pejsmejkera.Na otpusnoj listi je preporučena antikoagulantna terapija (2-2,5 INR).Od tada nisam imala kontakta sa doktorom koji je potpisao otpusnu listu.Da li je ova terapija i dalje neophodna s obzirom da sam naišla na oprečna mišljenja lekara koji su propratili moju bolest.Moj kardiolog u Kragujevcu se ne slaže sa terapijom,ali svakako ne sme da protivreči preporuci jednog kardiologa sa Instituta \\\"Dedinje\\\".

    Odgovoreno: 08. 08. 2008.
    • Antikoagulantna terapija je standard kod ugradnje stranih tela u srčane strukture. Kada je u pitanju biološka valvula priča je drugačija ali kako biološka valvula sa godinama degradira, šansa za rombozu se povećava pa bih Vam ja da ste moj pacijent predložio nastavak antikoagulantne terapije.