1. Operacija duktalnog karcinoma dojke

    Pitanje broj: #152204

    Molila bih Vas za mišljenje o daljoj terapiji.
    Ph prve operacije: carcinoma duktalis mammae infiltrativum sa fokusima komedo forme. Hgii, ng2, pt2-precnik promene oko 2, 2cm, angioinvazija nije uočena (l-; v-); ivice resekcije negativne - promena smeštena unutar adeno fibroma, okružena fibroznim tkivom. Ph druge operacije: aksile b. O; 0/15; kvadraktomija b. O. Analiza receptora: radi se o kompletno hormon zavisnom malignom tumoru dojke sa negativno mher-2 ekspresijom (0) . Proliferativni ki 67 index je nizak (18% ).

    Odgovoreno: 17. 01. 2019.
    • S obzirom na PH nalaz koji je jako dobar i s obzirom na to da se radi o karcinomu iz kojeg se vidi da je dobro diferentovani tumor uklonjen u potpunosti, dalja terapija se ordinira shodno odluci konzilijuma za dojku. Ona će verovatno podrazumevati postoperativno zračenje dojke kao i hormnoterapiju Nolvadex-om.