1. Tumačenje nalaza nakon prekinute trudnoće tarnerov sindrom

    Pitanje broj: #150965

    Imam 42 godine, nemam decu, imala sam jednu prekinutu trudnoću, tarnerov sindrom. Pušač sam. 29.09.2016. sam dobila sledeću dijagnozu: d24, a nalaz palpatorno levo retromamarno tumefakt, pal bolno osetljiv. Uz izraženo žlezdano tkivo sa mikrocisticnom deg. Desno i konglomeratom cisti levo retromamarno lgl. B. O 14.02.2017 kontrola status fcd mammae bill nalaz palpatorno sitne displazne promene. Lgl. B. O uz izraženo žlezdano tkivo sa mikrocističnom deg. Lgl. B. O. Koliko je opasna ova dijagnoza jer i na samu pomisao reči tumor strepim. Jako se bojim, pa Vas molim ako možete malo bliže da mi objasnite šta je tačno moja dijagnoza. Kako se ponašati prema njoj. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 17. 01. 2019.
    • Poštovana,

      Trenutno nema znakova za malignu bolest, ali u Vašem slučaju potrebne su redovne kontrole shodno mišljenju Vašeg onkologa/radiologa.

      Pozdrav.