Poštovani molim vas da mi preporučite dijetu jer sam počela da se debljem. Inače sam sklona debljanju ali ranije sam to rješavala vježbama a sada bezuspiješno pokušavam da smršam. Stalno sam na nekoj dijeti ali sam sve deblja i deblja. Visoka sam 168 cm teška 70, godina 33. Obim grudi 90, struka 73 a bokova 109cm. Imam problem sa kičmom diskus herniju c5 c6 i c7 od prije dvije godine i od tada vježbe koje radim su samo one koje sam savladala na fizikalnoj terapiji. Sobzirom na povredu sada se mnogo brže zamorim smatram da bi mi nataloženi novi kilogrami dopinosili bolu. Prilikom povrede moja kilaža je bila 62 kg. S poštovanjem

    Odgovoreno: 01. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Prevenciju gojenja možete postići vodeći računa o ishrani, pa unesite oko 1600-1700 kcal. Potražite preko svog lekara nutricionistu u vašoj blizini da vam tako planira ishranu, a ne da držite neke druge dijete iz drugih izvora. Morate odlučiti da dugoročno vodite računa o ishrani.