1. Korekcija bora botoksom ili hijaluronskom kiselinom

    Pitanje broj: #149531

    Poštovani,

    Imam 59 god. Mršava sam i imam izražene bore, naročito iznad gornje usne. Pijem lek Tegretol i par puta sam dobijala blokade zbog n.trig. Izvršila bih korekciju bora, botoxom, ili hijaluronskom kiselinom. Da li je tačno da botox zateže mišiće i deluje neprirodno tj. blokira mimiku. Koju metodu predlažete, koliko je bolno, i da li je bezbedno zbog neur.trig?
    Unapred zahvalna, Mica

    Odgovoreno: 23. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Tek nakon detaljnog pregleda i razgovora o Vašim željama i potrebama možemo reći koja metoda je za Vas najbolja. Tačno je da kombinacija botoxa i dermalnih filera daje dobre rezultate, posebno ako to izvodi plastični hirurg. Neprirodan izraz lica i potpuno blokirana mimika su posledica nestručnog davanja botoxa, te zato morate birati dobrog stručnjaka za Vaše lice i telo. Inače, sama metoda nije posebno bolna, pacijenti je izuzetno dobro podnose, i nakon toga su vrlo zadovoljni.
      Ukoliko Vas interesuju detalji ili imate dodatnih pitanja, možete pisati ovde ili mi se javite na moj lični mail drdragance@sbb.rs