Poštovani, moje dete (7 g.) ima spušteno stopalo 3-ćeg stupnja, s unutarnjom torzijom potkoljenica.Nalaz me brine, može li se to ispraviti? Nosi posebne uloške, vežbe baš ne izvodi. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 18. 08. 2008.
    • Postoji mogućnost ispravljanja ovih deformiteta sa rastom, što se najintenzivnije dešava do oko 7 godine, potom sporije do kraja rasta. Savetujem da nastavite sa nošenjem ortopedskih uložaka, hodanjem bez obuće po neravnim podlogama i nošenjem odgovarajuće obuće. Ukoliko deformiteti ostanu i predstavljaju problem, postoji mogućnost operativne korekcije.