Postovani! Imam sina koji ima 2,5 godine i sigurno ima 1 godina kako mu se na cmaru svremena na vreme pojave plikovi kao hemoroidi koji su plavicaste boje i koji se nisu konstantno prisutni. Hirurg u lokalnoj bolnici nam je pre otprilike 1 godinu rekao da su hemoroidi koji se javljaju kao posledica tvrde stolice ali i nakon godinu dana problem se nije povukao, pa smo otisli kod pedijatra koji nam je rekao da moze biti svasta ali nista ozbiljno (prosirene vene itd), uglavno dobili smo uput za decijeg hirurga u Novi Sad! Molim vas ako mozete da mi posaljete neki mail na koji bi mogao da vam posaljem fotografije kao i izvestaj hirurga specijaliste kako bi ste mogli tacnije da nam odgovorite. Veoma nas interesuje vase misljenje! Unapred zahvalni!

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
    • Poštovani gospodine, promene koje opisujete mogu odgovarati hemorioidima, koji u suštini i jesu proširene vene oko čmara i mogu se javiti kao posledica tvrde stolice, ali i nekih drugih stanja u trbuhu. Smatram da je pregled dečjeg hirurga neophodan kako bi se utvrdilo o čemu nse radi i sprovela sva eventualno potrebna dijagnostika. Ukoliko ste u mogucnosti posaljite mi slike