Postovani doktore Zivanovic,  Imam 23 godine i problem uvucenog grudnog kosa tipa excavatum. Saznao sam da se ovaj problem moze resiti hirurskom korekcijom. Zamolio bih vas da mi preporucite ustanovu u nasoj zemlji u kojoj je to moguce uraditi kao i  doktora tj. osobu koju bih kontaktirao. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 04. 12. 2007.
    • Deformitet grudnog koša kakav Vi iamte se može korigovati jedino operativnim putem. Ukoliko postoje smetnje u radu srca i pluća hirurška korkcija je opravdana iz medicinskih razloga, a ukoliko ne postoje, hirurška korekcija se može uraditi iz estetskih razloga. Stepen korekcije zavisi od stepena deformiteta, Postoje različite tehnike, od kojih je najsavremenija Nussova operacija. Prema mojim saznanjima, operativna korekcij se radi u Institutu u Sremskoj Kamenici, u Institutu Banjica Beograd i Institutu za decu i omladinu u Novom Sadu.