1. Poseta logopedu dece koja ne žele da pričaju

    Pitanje broj: #162310

    Dete ima 3 godine i ne želi da govori. Progovori ponekad, tek poneku reč. Pritom se i stidi. Koliko često treba da vodimo dete kod logopeda i da li je kasno da se nešto preduzme oko ovog problema?

    Odgovoreno: 18. 05. 2019.
    • Morate krenuti da radite sa logopedom odmah, istog časa. Koliko će to puta nedeljno biti, zavisi od različitih stvari. Ako idete u neku od državnih službi, zavisi od preopterećenosti logopeda. Ako idete privatno, zavisi od vaših mogućnosti da plaćate.

      Uvek je preporuka da imate logopedski tretman minimalno 2x nedeljno. Ali, najvažnije, bilo da je tretman 2x nedeljno ili svaki dan, sve ono što logoped radi tokom tretmana, vi radite više puta sa detetom tokom dana