Hteo bih da vas pitam, kako neko ne ume da kaze r i l, i kako se to leci i do koje godine moze da se izleci to?

    Odgovoreno: 24. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Uzroci nepravilnog izgovora mogu biti razni: loša auditivna percepcija i diskriminacija, problemi motorike govornih organa, razni ortodontski problemi, loš govorni uzor. . . Govor je lakše korigovati na mlađem uzrastu, ali granica ne postoji, jer uz pomoć volje i truda i dobrog terapeuta većina stvari može da se ispravi. Jedini način da se to ispravi jeste logopedski tretman koji sprovodi isključivo logoped.