Od pre mesec dana, moj brat marko koji ima 6 godin aj poceo da muca na neke slogove (ko je?, kada?. . .) prilikom brzog govora. . Da li mozemo dobiti savet? -unapred vam se zahvaljujemo!

    Odgovoreno: 27. 03. 2011.
    • Poštovani,
      Sada je najvažnije da detetu ne skrećete pažnju na njegov izgovor, da ga ne opominjete i ne ispravljate i tražite od njega da to izgovori pravilno. Obraćajte pažnju na to šta vam dete govori, a ne kako to kaže. Usporite vaš govor, usporite način života (život bez žurbe, trke) , stvorite opuštenu atmosferu u kući, bez ikakvih trzavica i napetosti. Igrajte se igara koje ne zahtevaju govorenje (slaganje slagalica, kocke. . .) . . . O ovoj temi sam dosta do sada pisala pa pogledajte i prethodne odgovore.
      ovo je samo savet koji je moguće dati ovako preko kompjutera. Vi svakako morate da posetite logopeda koji će dete testirati, vama dati dalja uputstva, a po potrebi dete uključiti u tretman.