Postovana, rodio sam se sa govornom manom, koju sam nasledio od majke, mucanje je u pitanju. Obicno se javlja se u manjem intezitetu, ali kad sam pod stresom, zna da mi predstavlja veliki problem. Zanima me, da li je ova mana uopste leciva sa aspekta savremene medicine, jer sam imao ponude raznih nadrilekara i vidovnjaka kojima, usput, ne verujem. Zato sam se odlucio da konsultujem strucnjake. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 27. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Obratite se logopedu u svom domu zdravlja, on će vas obučiti tehnikama uz pomoć kojih ćete postići tečan govor (govor bez mucanja) . Te tehnike ćete primenjivati kad se nađete u stresnim situacijama, koje pojačavaju mucanje, i uvek kad osetite da ćete zamucati. Svaki problem je moguće rešiti. Srećno! I ne verujte vidovnjacim i ostalim "stručnjacima".