Zdravo! Imam 21 godina i imam problem so govorot. Imam teskotii vo izgovaranje na nekoi zborovi od recenicata, a nekojpat mi e tesko i imeto da si go kazam! So ogled na mojata vozrast, dali ima sansi da se najde lek za mojot problem. . Dosega ne sum bil na logoped. . .

    Odgovoreno: 23. 09. 2009.

Komentari na pitanje: #39839

    • Zdravo, imam 17 godini i go imam istiot problem kako deckoto gore, ponekogas zboruvam prilicno dobro no ponekogas ne mozam nitu imeto da si go kazam, vo zavisnost od situacijata vo koja se naogjam. Moze li pokonkretno da odgovorite na prasanjeto kako moze ova da se podobri. Vi blagodaram odnapred, pozdrav