Poštovanje. Moje dete ima 3,5 godine. Još uvek ne govori ali peva vec 2 godine. Zna puno pesmica na srpskom I engleskom. Takodje I čita, obožava knjige, bilo koje nije vazno na kom jeziku. Vrlo mi je čudno da peva a ne govori, to bi ustvari i bilo moje pitanje. Da li se to inače dešava i zbog čega peva a ne govori još uvek.

    Odgovoreno: 11. 01. 2022.
    • Poštovana,

      Dete razvija veštine i usvaja ono čemu je izloženo i kakve informacije mu se nude. Verovatno je vaše dete više bilo izloženo youtube-u ili nekim nasnimljenim pesmicama pa je to naučilo.

      Isključite tv i ostale elektronske sadržaje i započnite rad sa logopedom na podsticanju govora.