Imam klinca od 2 godine i 9 meseci. Priča i više od svojih vršnjaka, poletan je i veoma lepo razume i govori. Još uvek ne izgovara R (preskače ga skroz) i L (izgovara kao V). Da li je rano za logopeda?

    Odgovoreno: 18. 05. 2020.
    • Poštovana,

      Za korigovanje izgovora u ovom periodu je rano. U ovom trenutku način izgovora glasova l i r kod vašeg deteta u skladu je sa uzrastom.

      Pričajte, pevajte, čitajte sa svojim detetom. Bogatite njegovo razumevanje i rečnik. Ne skrećite mu pažnju na odstupanja u izgovoru glasova. Glas L korigujemo nakon 4. god. A tek kad se glas L izgovara pravilno krećemo u korekciju glasa R (5.god).

      Sad nema potrebe za brigom. Pozdrav

Komentari na pitanje: #169731