Dobar dan. Moja devojcica ima 4 godine i jako puno prica kuci ali u vrtic ne prica ni sa uciteljicom ni sa drugom decom, ne mogu nikako da shvatim u cemu je problem? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 03. 2020.
    • Poštovani,

      Velika verovatnoća jeste da dete na taj način odbija vrtić. Popričajte sa vaspitačima o tome šta se dešava tokom boravka u vrtiću, da li pokazuje još neko odbijanje (npr.odbija odlazak u toalet za veliku nuždu, kako i koliko jede tokom obroka, sa kim se i kako igra....).

      U slučaju da vaspitači, osim njenog odbijanja da govori, nisu primetili ništa drugo, onda bih vam savetovala procenu govora i jezika kod logopeda.